Plaże dla psów | WakacjeWlochy.lh.pl
Poradnik

Plaże dla psów

To niesamowite. W krótkim czasie otrzymałem na naszym fan page’u trzy zapytania o to, czy można we Włoszech wprowadzać psy na plaże i czy w ogóle są takie plaże specjalnie dla naszych czworonogów. Otóż sprawa jest prosta… tak są plaże, na które wejdziemy z psami. Najwięcej ich jest w regionie Emilia-Romagna, bodaj 22 z tego co pamiętam, ale to będziecie mogli też dokładnie sprawdzić na stronie, której adres podaję na końcu tekstu.

O czym należy pamiętać, biorąc psa na plażę?

Jeśli wybieracie się na wakacje do Włoch i waszym głównym kryterium doboru lokalizacji jest właśnie możliwość zabierania ze sobą psiaka na plażę, to zdecydowanie musicie zgłębić regulamin danego miejsca, sprawdzić jakie są ograniczenia, czy też w co musicie wyposażyć swojego towarzysza. Nie zawsze można bowiem np. wejść z nim do wody i się normalnie kąpać. W takich przypadkach są za to przygotowane specjalne kurtyny wodne, czy fontanelki, przy których czworonóg może się schłodzić w upalne dni. Zazwyczaj musi mieć też kaganiec. Szczegółowe wymagania znajdziecie na stronie, o której wspominałem.

Pamiętajcie przy tym, że zwierzaki również potrzebują się nawadniać, więc zadbajcie o to, aby miały podczas pobytu na plaży dostęp do wody pitnej. Nie wszędzie znajdziecie kran ze słodką wodą, więc polecam po prostu zabranie dodatkowych butelek mineralnej. Przed wyjazdem warto udać się do weterynarza i sprawdzić, czy nie ma jakiś przeciwwskazań przebywania psa na plaży. Podpytajcie jeśli nie jesteście pewni, czy w ogóle dla danego psa wskazane są kąpiele morskie. Nie wszystkie rasy ponoć potrzebują takich zabaw i nie wszystkie dają też sobie z tym radę. Specem nie jestem, ale dlatego Wam podpowiadam tę wizytę u doktora Dolittle.

No i chyba ostatnie, co jestem Wam w stanie podpowiedzieć, to osłona przed słońcem. Chyba nie jesteście sami wystać pod gołym słońcem zbyt długo, bo raz, że gorąco, a dwa, że możecie się spalić, prawda? No to po co takich wrażeń dostarczać futrzastemu przyjacielowi? Parasolik być musi. Nie, nie żaden parawan, a parasol.

Najlepsze plaże dla psów

Jeszcze szybki rzut oka na najlepsze plaże dla psów we Włoszech:

1. Bau Village (Albisola, Liguria)

2. Bagno 81 No Problem (Rimini, Emilia Romagna)

3. Dog Beach (San Vincenzo, LI, Toscana)

4. Bau Beach (Maccarese, Roma, Lazio)

5. Porto Fido (Santa Teresa di Gallura, Sardegna)

A tu trzynmajcie adres strony, która Wam więcej rozjaśni. Co prawda jest po włosku, ale od czego mamy translator 🙂

Strona z info na temat plaż dla psów we Włoszech

Booking.com

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.